Silnik sercem kosiarki do trawy

      W okresie wiosenno-letnim wiele osób pielęgnuje swoje trawniki, a wiadomo jak trawnik to i kosiarka. A jak kosiarka to z najlepszym silnikiem. Z kosiarkami jest jak z samochodami, tutaj również to silnik jest sercem maszyny i należy wybierać modele ze sprawdzonymi podzespołami.

Pomysł + pieniądze


      Jak to zwykle bywa z różnego rodzaju innowacjami, najważniejszy jest pomysł. Niestety często okazuje się, że sam pomysł to nie wszystko, jeżeli nie dysponuje się odpowiednią ilością gotówki, aby wdrożyć go w życie. W ten schemat idealnie wpisuje się firma Briggs & Stratton.
      Na początku dwudziestego wieku dwóch przyjaciół postanowiło zrewolucjonizować branżę ogrodniczą. Tymi przyjaciółmi byli Stephen F. Briggs oraz Harold. M. Ten pierwszy miał pomysł, a drugi – pieniądze. W taki sposób narodziła się marka Briggs & Stratton.


Silniki inne niż wszystkie


      Rozwiązanie techniczne nazywane systemem Ready Start , które jest zastosowane w kosiarkach z silnikami Briggs & Stratton sprawia, że proces uruchamiania silnika jest niezwykle prosty. Silniki Briggs & Stratton zapewniają uruchomienie silnika w kosiarce do drugiego pociągnięcia za linkę rozrusznika.
      Jeżeli jednak nie chcemy odpalać kosiarki tradycyjnie za pomocą linki, jest na to sposób. Briggs & Stratton stworzyło silniki z systemem Instart. Co to znaczy? Jest to połączenie silnika z akumulatorem litowo-jonowym, co gwarantuje nam uruchomienie kosiarki za jednym dotknięciem przycisku „start”. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet oraz osób starszych, które nie chcą męczyć się podczas uruchamiania silnika, szarpiąc za linkę rozrusznika.

Niezawodne kosiarki


      Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że Briggs & Startton jest najlepszym producentem silników do kosiarek. Kosiarka jest niewątpliwie jednym z najważniejszych zakupów dla osoby dbającej o swój ogród, a Briggs & Startton sprawia, że to urządzenie jest niezawodne. Kosiarki z silnikami Briggs & Startton łączą ze sobą jakość oraz wydajność. Briggs & Startton to bezapelacyjnie najlepszy wybór jeżeli chodzi o silniki do kosiarek.